Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Ish-futbollisti i Juventusit arrin në Milano, ‘Kuq e Zinjtë’ mbajnë ‘gjallë’ sulmin me Ibrahimoviçin dhe veteranin kroat

Ish-sulmuesi kroat i Juventusi, i cili ka firmosur ditët e fundit me “Djajt e Kuq”  ka mbërritur mbrëmjen e së Dielës në aeroportin e Linate.  Mario Mandzukic ësht një nga emrat që do t’i bashkohet stolit të Milanit merkaton e këtij dimri.

Mandzukic  ka firmosu një kontratë për  një vit e gjysmë me Milanin, i cili kaloi me para metra zero nga ekipi i Katarit Al-Duhail tek “Kuq e Zinjtë” në Itali .Ashtu si një vit më parë ishte për Ibrahimoviç, i cili u rikthye tek Milani pas një eksperience në kampionatin e SHBA-ve.

Milani po përpiqet të forcojë repartet e tij nga sulmi tek mbrojtja për të vijuar konkurrimin në Serie A ku tashmë mban kreun me 40 pikë po aq edhe Interi i Contes por “Kuq e Zinjtë kanë një ndeshje më pak, të cilën do përballen këtë të hënë ndaj Cagliarit. Ndërkohë Juventusi pas humbjes 2-0 dje nga Interi  pozicionohet në vendin e 5 me 33 pikë të marra.

 

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *