Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Ish-bashkëshorti i Albërie Hadërgjonajt bie sërish në pránga, për çfarë ákuzohet bosi i kókainës

Ish-bashkëshorti i këngëtares Albërie Hadërgjonaj ka rënë sërish në prángat e pólicisë. Prej shtatë ditësh, Mentor Hadërgjonaj ishte shpallur në kërkim pasi vëllai e ákuzoi për dhúnë në familje.

52-vjeçari që njihet ndryshe si Din Gjonaj u dénoncua nga i vëllai Adem Hadërgjonaj, që cili ka rrëfyer në pólici se kónflikti mes anëtarëve të familjes nisi për posedimin e një objekti në Tiranë. Burime për Top Channel thonë se në pólici, Ademi tha se Mentori ka shkuar në ish ndërmarrjen  e materialeve të prodhimit  dhe i ka kërkuar të dalë prej andej.

Pólicia thotë se i dyshuari shoqërohej nga një person tjetër, i identifikuar si S.K. “Ata më kér.cënuan se duhet të dal nga banesa që kam brenda këtyre ambjenteve. Më pas vëllai më kapi për fytì dhe pastaj képuti çelësat e objektit. S.K, nuk më preku me dorë, por më thanë se do më nxirrnin zvá rrë”, tha dénoncuesi.

Din Gjonaj nuk e ka pranuar para pólicisë ákuzën e dhúnës në familje. Ish-bashkëshorti i këngëtares Albërie dhe miku i tij S.K janë të njohur për pólicinë pasi ishin dy prej personave të përfshirë në dosjen Kók.aina, një histori ndërkombëtare e antidr.ógës përgjatë viteve 2000-2001.
"</p

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *