AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Ironizon marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA-së, Çani: Ja ç’ka thënë ish-ambasadori i njohur

Në emisionin e të premtes mbrëma në Zonë e Lirë ku e ftuar ishte Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali, teksa po flisnin për Reformën në Drejtësi dhe marrëdheniet mes Shqipërisë dhe SHBA-së, moderatori i emisionit tregoi një histori për të treguar si i shikon ai këto marrëdhenie dypalëshe

“Një ish-amabsador Francez që kishte shërbyer për vite në diplomaci ka botuar një libër dhe në një intervistë autori i librit dhe njëkohësisht ish-ambasadori francez thotë se Departamenti i Shtetit nuk punon fare dhe qëndron në kafe dhe injoron marrëdheniet diplomatike, në rastin konkret edhe me Francën. Kjo ka ndodhur që kur në pushtet ka ardhur Trump pasi çdo gjë varet nga humori dhe nga çfarë ai shkruan ne rrjetin e tij social në Twitter,-  thotë gazetari.

Drejtuesi i emisionit Arian Çani tha se kur kjo gjë ndodh me Francën që është fuqia e pestë në botë imagjino se si sillet ky departament me një “fshat” të vogël si Shqiperia, – përfundon me ironi dhe skepticizëm marrëdhëniet mes dy vendeve gazetari i njohur.

(R.G/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *