Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Tërmeti i fuqishëm “shkund” Iranin, víktima dhe dëme materiale

Irani është goditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.1 mëngjesin e sotëm dhe deri më tani raportohet për së paku 2 jetë të humbura dhe dhjetëra të plagosur.

Sipas mediave të huaja, epiqendra e tërmetit ishte në mes të provincave Tehran dhe Mazandaran, dy prej zonave më të populluara në vend. Tërmeti i fuqishëm u pasua dhe nga disa paslëkundje, ndërkohë që mijëra njerëz lanë shtëpitë e tyre dhe dolën të frikësuar në rrugë.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *