Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Irani nuk do të ketë kurrë armë bërthamore”, Donald Trump i përgjigjet ‘armikut’ të tij pas refuzimit të marrëveshjes

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka bërë një reagim të prerë pak minuta më parë në rrjet sociale teksa shkruan se Irani sipas tij, nuk do të ketë kurrë një armë bërthamore.

“Irani kurrë nuk do të ketë një armë bërthamore!”, shkruan Trump, ndërkohë kujtojmë se një reagim i tillë vjen  pas refuzimit të Iranit për arritjen e një marrëveshjeje me SHBA-të.

Tensionet mes Amerikës dhe Iranit janë futur në nivelet më të larta të mundshme që me vrasjen e drejtuesit të lartë, Kasem Sulejmani nga ushtria amerikane pak ditë më parë.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *