Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Inxhinieri mbetet i paralizuar nga qafa e poshtë, pasi hëngri ushqimin më të zakonshëm në restorant

Një punëtor 39-vjeçar i TI-së mbeti i paralizuar nga qafa e poshtë, pasi hëngri pulë të pagatuar mirë në një restorant.

Richard Jackson, nga Portslade, Brighton, dyshon se ai hëngri pulë gjatë një vakti në Londër dhjetorin e kaluar, pas së cilës filloi të ndjehej keq dhe u pranua në spital në një gjendje deliriumi.

Gjendja e tij u përkeqësua me shpejtësi dhe brenda 24 orëve ai kishte humbur përdorimin e gjymtyrëve dhe nuk ishte në gjendje të gëlltiste. Shumë shpejt ai u paralizua nga qafa e poshtë dhe mbeti në gjendje kome për dhjetë ditë.

Ai tashmë është fotografuar në një qendër rikuperimi.

Fatmirësisht ai u shërua dhe që nga ajo kohë ka marrë pjesë në seancat e rehabilitimit në Shtëpinë Donald Wilson në Chichester, të cilat i kanë mundësuar atij të rimarrë përdorimin e këmbëve.

Megjithëse ai është ende duke rikuperuar përdorimin e plotë të gjymtyrëve të tij, Z. Jackson do të shënojë përvjetorin një vjeçar të sëmundjes së tij në 8 dhjetor duke marrë pjesë në një garë 5 km rreth Circuit Motor Goodwood për të mbledhur para për Shtëpinë Donald Wilson, e cila ndihmoi në rehabilitimin e tij.

“Mund të mos duket shumë, por është një mrekulli që madje mund ta provoj këtë”, tha ai.

Ai kishte qenë në Londër për një javë dhe kishte ngrënë në disa ambiente të ndryshme, kështu që nuk e di saktësisht se ku ndodhi infektimi i rëndë. Daily Mail

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *