Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Fuqia sa rreth 15 bomba atomike, Indonezia trònditet nga një tërmet 6.9 ballë

Një tërmet me magnitudë 6.9 ballë ka rënë në Indonezi sipas “European Mediterranean Seismological Centre (EMSC)”.

Tërmeti ka qenë me epiqendër në det dhe një thellësi prej 112 kilometrash, akoma nuk ka raportime nëse ka shkaktuar ndonjë dëm, edhe pse shanset janë të pakta duke qenë se ka qenë shumë në thellësi në det.

Rreziku më i madh tani është ndonjë cunami të mundshëm.

Fuqia që ky tërmet ka çliruar është i barabartë me 14.9 bomba atomike.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.