Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Incidenti me flamurin e PD-së, reagon Petrit Malaj: Shpendi që merr guximin t’i bjerë në qafë shqiponjës, është sorra

Kandidati për deputet i Partisë Socialiste në qarkun e Kukësit, Petrit Malaj ka reaguar pas incidentit të sikletshëm të ndodhur këtë të premte në Bajram Curri ku paparitur në takimin e tij me qytetarët një dron me flamurin e PD-së u shfaq mbi të.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Malaj shkruan se e vërteta është krej ndryshe pasi shfaqja e ndronit nuk kishte prishur takimin e tij.

Petrit Malaj:

Kjo është përgjigjia ime, ndaj provokimit të sotëm, dhe gjithë “portaleve” dhe personave dezinformues, të cilët kanë për qëllim vetëm të gënjejnë qytetarët Tropojan dhe mbarë Shqipërinë, duke nxjerrë pamjet e sotme të pjesshme dhe pa zë. Ky takim, jo vetëm që nuk u ndikua nga disa çapaçul, por ishte një organizim madhështor nga të rinjtë tropojan me vizion të ri, larg nga e vjetra dhe me sytë nga e ardhmja e tyre, duke lënë pas, militantizmat dhe tifozllëkun e verbër politik!

“I vetmi shpend që e merr guximin ti bjer në qafë shqiponjës, është sorra. I ulet në kurriz dhe fillon ti çukisë qafën. Megjithatë, shqiponja nuk i përgjigjet, as nuk lufton me të, as nuk merret me të fare. Thjeshtë hap krahët dhe fillon të fluturoj lart. Sa më lart ngjitet aq më shumë i vështirësohet frymëmarrja sorrës për shkak të mungesës së oksigjenit. Mos humb kohë me njerëzit e pavlerë, ngjitu në nivele të larta dhe ata do të zhduken vetë. Kjo është mënyra më e mirë për ti hequr qafe sulmet e kota nga njerëz të kotë”.

Në 25 prill, Tropoja do të japë sinjalin e pritur për 30 vite!

(R.G/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

  • Koalicioni i udhëhequr nga PD (54%, 13,300 Votes)
  • PS (28%, 6,775 Votes)
  • Nuk do të votoj (9%, 2,165 Votes)
  • LSI (5%, 1,200 Votes)
  • Të tjera (4%, 1,001 Votes)

Total Voters: 24,441

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.