Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


KulturëTe Gjitha

Imagjinata e filmit “Avatar” po bëhet reale, një park ku nuk do të mungojnë as fluturimet (FOTO)

Filmi i famshëm “Avatar” ka ngelur në mëndjen e shumë njerëzve. Gjithçka që kemi parë në filmin “Avatar” qytetarët mund ta shijojnë personalisht në këtë park, duke mos përjashtuar as fluturimet shkruan KultPlus.

Parku që do të jetësojë filmin e James Cameron “Avatar”, do të hapet verës në Orlando të Floridës, dhe do të jetë në kuadër të Disney World.

Gjithçka mund të shijohet në këtë park, aq sa mund të bëhemi edhe “pjesë” e këtij filmi, duke mos përjashtuar as fluturimet në këtë park. Edhe vetë regjisori Cameron ka punuar shumë ngushtë me Disney-in, që të sjellë imagjinatën e tij në jetë, pikërisht nga filmi “Avatar”. (J.V/Shuplaka)

 

 

avatar-1

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *