Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Im bir nuk ka lidhje me ngjarjen”, flet e ëma e Ilir Xhepajt: Ndodhej në Bulqizë kur u vránë biznesmenët, ka pranuar plágosjen e Zef Markut

Nëna e Ilir Xhepajt  i cili u vu në pránga një ditë më parë, pasi dyshòhet se ka marrë pjesë në atòntatin kùndër dy biznesmenëve në Laç, ka folur për herë të parë për të birin e saj.

Sipas të ëmës së Xhepajt, ditën e ngjarjes IlirI ka qenë në Bulqizë ndërsa ka denòncuar sjelljen e dhùnshme sipas saj të pòlicisë gjatë shoqërimit të të birit.

Ajo ka pranuar plágosjen e Zef Markut nga i biri por përjashton përfshirjen e këtij të fundit në ngjarjen e disa ditëve më parë ku u vránë 2 biznesmenët në Kurbin.

“Djali im nuk ka lidhje me këtë ngjarje. Djali im nuk ka qënë fare këtu, ishte në Bulqizë. Pòlicia dhùnoi djalin tim gjatë shòqërimit”, tha e ëma e Xhepës, raporton Faxweb.al. Ajo pranon plagosjen nga ana e djalit të saj të Zef Markut ndërsa sot gjykata dha masën e ‘arrèstit në burg’ për plágòsjen e Markut, ndërkohë ditën e nesërme gjykata do njohë Xhepën me ‘masën e arrèstit’ për vrásjen në Kurbin. Xhepaj akùzohet si bashkëpunëtor në vrásjen e dyfishtë ku mbetën viktímë e atèntatit Bujar Lika dhe Paulin Gjergji ndërsa u plágos Kreshnik Tusha.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close