Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Ilir Meta po i shërben Edi Ramës? Përgjigjet Basha: Është në detyrën e tij…

Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur për marrëdhënien mes Presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama, të cilët kanë patur një marrëdhënie të paqëndrueshme politike kohët e fundit. I pyetur nëse Presidenti i Republikës po i shërben Ramës, Basha tha:

“Presidenti i Republikës është në detyrën e tij kushtetuese, është sfida e tij, përgjegjësia e tij për të mos lejuar tentativën e qartë, projektin e qartë të qeverisë për të kapur organet e drejtësisë. Këtë e ka bërë, këtë vazhdon ta bëjë. S’është lajm ky. Si u bë ky lajm?! Pse u bë ky lajm?!”

Në intervistën për emisionin “Opinion”, Basha shtoi se Rama ka provokuar duke nxjerrë deputetët e tij dhe duke thënë se do të bëjnë ndryshime kushtetuese dhe ligjore, por më pas e fshehu dorën.(A.M/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *