AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Ilir Meta emëron në postin e rëndësishëm Shemsi Prençin

Presidenti Ilir Meta ka emëruar Shemsi Prençi si këshilltar të Posaçëm për Emergjencat Civile vetëm pak kohë pas propozimit të Arben Ahmetajt nga Rama për të drejtuar MInistrinë e Shteti për rindërtimin dhe pranimit të këtij propozimi nga Kreu i Shtetit.

Prençi ka qenë më herë në poste drejtuese në Policinë e shtetit si dhe ka drejtuar Emergjencat Civile gjatë mandatit të parë të qeverisë Rama.

Ky vendim i Presidentit vjen në një kohë kur sapo është bërë propozimi nga ana e kryeministrit Edi Rama për hapësirën e krijimit të një ministrie të re nën drejtimin e Arben Ahmetajt si ministër i Shtetit për Rindërtimin.

Ndërkohë që lidhur me propozimin e Edi Ramës, ka reaguar edhe Presidenca ku shprehet se nuk do të humbiste asnjë minutë kohë për dekretimin e Ahmetajt.

Nga ana tjetër, emërimi i Prençit në këtë detyrë nga Meta vjen në situatën e jashtëzakonshme natyrore të shpallur në disa rajopne të vendit që janë prekur nga tërmeti i 26 Nëntorit.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Publikohet videoja ku kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla konsumon kokainë në një ambient publik:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *