Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Meta shpërndan raportin mjeko-ligjor: Dhùna dhe ato pamje të tùrpshme nuk kishin nevojë për ekspertizë!

Presidenti Ilir Meta ka komentuar daljen e analizave mjeko-ligjore për gazetarin Alfred Lela duke shpërndarë një status të këtij të fundit.

Meta shkruan përkra statsusit që ka shpërndarë, se dhuna dhe ato pamje të turpshme sipas tij, nuk kishin nevojë për ekspertizë.

“Dhùna dhe ato pamje të tùrpshme nuk kishin nevojë për ekspertizë!”, shkruan Meta.

Gazetari Alfred Lela ka publikuar raportin mjeko-ligjor për pasòjat e dhùnës së ushtruar ndaj tij nga pòlicia mëngjesin e 17 Majit para Teatrit Kombëtar, në pròtestën që u zhvillua për mbrojtjen e godinës.

Bie në sy se ky raport e ka nxjerrë shqetësuese gjendjen e tij shëndetësore, ndërsa gazetari shkruan përkrah fotove se Rama, Lleshaj dhe ndërkombëtarët të cilët  e ngrenë zërin edhe për macet e hùmbura, nuk ua kanë zënë sytë.

Lela páralajmëron se çështjen do ta dërgojë në gjykatë që pavarësisht vendimit që do të marrë kjo e fundit, sipas gazetarit “atë zë që kam nuk ma heshtin dot”


(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *