Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Lahuni në det”, mjeku i njohur u bën thirrje shqiptarëve: Argëtohuni vetë dhe lironi fëmijët

Epidemiologu Ilir Alimehmeti vijon të japë këshilla në lidhje me koronavirusin.

Në një postim në rrjetet sociale, duke iu referuar studimeve të fundit të Institutit Francez për Shkencat Oqeanike, Alimehmeti shkruan se nuk është gjetur gjurmë të koronavirusit as në ujin e detit dhe as në molusqe.

“IFREMER – Instituti Kombetar i Frances per Shkencat Oqeanike – nuk gjen gjurme te koronavirusit as ne ujin e detit dhe as ne molusqe. Qe ta kemi te qarte, DETI NUK E PERHAP KORONAVIRUSIN! Pse molusqet jane te rendesishme ne studim? Sepse ushqehen permes filtrimit te ujit te detit. Ne ujerat detare derdhen ujerat e zeza qe permbajne virusin. Nese ky virus do te mbijetonte ne det, atehere prova behet pikerisht te molusqet qe sherbejne si akumulues biologjike!Forca miq! Lahuni ne det, argetohuni vete dhe lironi femijet!.”-shkruan mjeku.

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *