Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Masákra mbi lumin Erzen, ndéshkohen me 20 milionë lekë 10 subjekte

IKMT njofton se vijon operacioni kundër krímeve mjedisore përgjatë shtratit të lumit Erzen Ndërkohë janë ndéshkuar me masë administravtive gjóba 10 subjekte që ndótin lumin me 10 milionë lekë në total.

Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit, në bashkëpunim me Pólicinë e Shtetit, duke u bazuar në planin e masave për azhornimin e situatës mjedisore të lumit Erzen, në territorin e Qarkut Tiranë ka konstatuar 10 subjekte, të cilat shkarkonin ujëra të ndótura në lumë.

Ndaj këtyre subjekteve IKMT ka marrë masë administrative me gjóbë 2 milion lekë për secilin.

“IKMT dhe Pólicia e Shtetit vijon evidentimet për parandalimin e masákrës mjedisore në lumin Erzen dhe kudo tjetër dhe ndéshkimin e çdo kundérvajtësi që shkakton ndótje, duke ftuar çdo qytetar të denóncojë shkéljet në numrin 112 ose përmes Kómisariatit Dixhital”, thuhet në njoftim.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *