Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Ikën Zaev, Kuvendi voton pro qeverisë teknike në Maqedoninë e Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka votuar pak minuta më parë qeverinë teknike që do të garantojë procesin zgjedhor të 12 prillit.

Deputetët në sallë dhanë 101 vota pro qeverisë teknike, asnjë kundër dhe asnë abstenim. Paraditen e sotme kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dha dorëheqjen, ndërsa u zgjidh edhe ngërçi i fundit: Emri se kush do të drejtojë ministrinë e Brendshme.

Në krye të këtij dikasteri u vendos Naqe Çulev, ndërsa qeveria teknike do të drejtohet nga ish-ministri Oliver Spasovski.

(M. I./ Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *