AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Ia ‘mbathi’ për shkak të koronavirusit, ish-presidenti i Juventus sulmon ashpër Ronaldo-n

Emergjenca Coronavirus që ka goditur Italinë ka shtyrë disa futbollistë të huaj që të largohen nga gadishulli për t’u kthyer në atdhe.

Mes këtyre ka qenë edhe Cristiano Ronaldo, i cili është sulmuar ashpër nga ish-presidenti i Juventus-it Giovanni Cobolli Gigli.

“Nuk e kuptoj pse disa lojtarë janë larguar nga Italia: kur të kthehen do të duhet të qëndrojnë 14 ditë në karantinë. Situata u komplikua tek Juventus kur u larguar Ronaldo”.

“Ka thënë se u largua për mamanë, por më pas e shohim që merr diell në pishinë… Situata degjeneroi pas lëshuimit që iu bë atij”, ka thënë Gigli për Radio Punto Nuovo.

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *