Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

I zbulohet marifeti/ Adoleshenti përjashtohet përjetësisht nga Fortnite, fitonte dhjetëra mijëra dollarë në muaj

Ai kishte mbi 2 milionë ndjekës, si dhe 600 mijë në Tëitch por është detrar t’ju kërkojë falje ndjekësve të tij pasi mori një përjashtim të përjetshëm për hile nga Epic Games, krijuesit e lojës së shumëndjekur, Fortnite.

Adoleshenti fitonte përmes kanalit të tij me dhjetëra mijëra dollarë në muaj, ndërsa përjashtimi në fjalë është për të shuarja e të gjitha planeve.

Përjashtimi i tij erdhi pasi kishte përdorur “aimbot” gjatë lojës, manipulime që ia lehtësojnë fitoren kur shënjestron kundërshtarët. Ai tha para ndjekësve me lot në sy se, do të mbante përgjegjësi të plotë për veprimet dhe se e kuptonte më së miri se pse kishte ndodhur kjo.

“Do të doja ta kisha ditur që në fillim se sa të rënda ishin pasojat. Ju dua të gjithëve ju që më mbështetni. Ky nuk është fundi.”

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *