Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

“I vetmuar mbaja familjen e madhe në Kosovë”, Pacolli publikon fotografi nga emigrimi: E di ndjenjën e të jetuarit në vend të huaj

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka kujtuar kohën kur ishte emigrant dhe punonte në Zvicër. Në imazhin e publikuar në rrjete sociale, shkruan e kupton më së miri ndjenjën e të jetuarit në një vend të huaj.

Aso kohe, Pacolli ishte i vetmuar dhe u detyrua të largohej nga familja drejt një shteti tjetër në mënyrë që të siguronte të ardhura për jetesën. “Rrugës për në punë, gjatë viteve të hershme në Zvicër

I vetmuar, mbajta familjen time të madhe në Kosovë. Unë e di ndjenjën e të jetuarit në vend të huaj” shkruan Pacolli.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *