AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

I thërret në takim, Veliaj lë në këmbë gjysmën e artistëve (VIDEO)

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka thirrur në një dëgjesë artistët për projektin e teatrit të ri në Tiranë.

Por siç dhe duket dhe kjo video e siguruar nga Faxweb.al një pjesë e madhe e artistëve kanë mbetur në këmbë, kjo pasi salla që është thirrur të mbahet mbledhja është shumë e vogël.

Ndërkaq për sa i përket vlerës së ndërtimit të teatrit, Veliaj u shpreh se nga vetë qeveria ka një kosto prej 30 milionë euro, ndërkohë që investimet e Bashkisë për një vit në infrastrukturë janë 20 milionë euro.

(M.Q/Faxweb)

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.