Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


Te FunditTe Gjitha

I shpalluri në kërkim nga autoritetet belge, arrestohet në Itali 30 vjeçari shqiptar

Pasi autoritetet belge kishin lëshuar një urdhër arresti ndaj shqiptarit me iniciale E.R 30 vjeç, policia italiane ka mundur të bëj arrestimin e tij në qytetin e Carsoli.

Ai akuzohet nga drejtësia belge për vjedhje, pjesëmarrje në organizatë kriminale e trafiqe.

Policia e ndaloi shqiptarin në rrugë për kontroll rastësor dhe më pas zbuloi se ai rezultonte në kërkim ndërkombëtar.

Ndërkohë pas arrestimit shqiptari u transferua në burgun e Avezzano, ku pritet të ekstradohet drejt Belgjikës. (S.SH/Shuplaka)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *