FlashSportTe FunditTe Gjitha

I shënoi dy herë Barcelonës, kush është futbollisti shqiptar në orbitën e klubeve të mëdhenj europian

Ai është një mjeshtër i goditjeve të lira i cili shpesh herë ka shnuar gola spektakolar ndaj kundërshtare të ekipit të tij, përfshirë edhe Barcelonën të cilës i realizoi dy herë për ti dhënë fitoren ekipit të rtij Levantes.

Është fjala për talentin shqiptar Enis Bardhi i cili luan në kampionatin spanjoll me Levanten por  sipas asaj që shkruan ESPN është në radarët e klubeve të madhenj europian siç janë PSG dhe Inter.

Për 23-vjeccarin ekipet duket se janë ende në vëzhgim, por e rëndësishme është se e kanë në radarët e tyre.

Futbollisti shqiptar që luan me përfaqësuesen e Maqedonisë, ka realizuar 9 gola dhe një asistim në 25 ndeshje me ekipin e Levantes.

Vlera e Bardhit në tregun e transferimeve ka hipur ndjeshëm pas paraqitjeve të tij të fundit, siç ishte ndeshja ndaj Barcelonës të dielën e shkuar, ku ai realizoi dy gola në fitoren e Levantes 5:4.

(B.H/Faxweb)

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.