Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

I sapozgjedhur president i SHBA-ve, zbulohet se me kë do ta bëjë telefonatën e parë Joe Biden

Joe Biden, një ditë pas betimit të tij si president i Amerikës, vendos të marrë në dorë frerët e shtetit dhe të hyjë në bisedime me zyrtarë të lartë të tjerë botërorë.

Në një deklaratë për mediat, sekretarja për shtyp e Shtëpisë së Bardhë, ka thënë se presidenti i sapozgjedhur Joe Biden, do të kryejë një telefonatë me kryeministrin e Kanadasë Justin Trudeau, por asgjë sdihet se për çfarë do flitet gjatë kësaj telefonate mes dy zyrtarëve të shteteve.

“Thirrja e parë, thirrja e udhëheqësit të huaj do të jetë të premten me kryeministrin Trudeau”, tha ajo gjatë konferencës së saj të parë për shtyp në Shtëpinë e Bardhë pas inaugurimit të Bidenit.

Pas rritjes së rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID 19 a mendoni se qeveria dhe Komiteti Teknik duhet të ashpërsojnë masat antiCovid?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *