AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

I plas bombula e gazit në banesë, dërgohet në gjendje të rëndë në spital 62-vjeçari

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Stajke të Vaut të Dejës ku një banesë është përfshirë nga flakët e për pasojë ka mbetur i plagosur rëndë një 62-vjeçar.

Sipas Policisë nfgjarja ka ndodhur për shkak të shpërthimit të një bombule gazi, ndërsa shtetasi me inicialet F.L., ka pësuar djegie të rënda, i cili është nisur për mjekim më të specializuar në Spitalin e Traumës Tirane

“Më datë 13.02.2020, rreth orës 20:30, në fshatin Stajke, Vau i Dejës  nga pakujdesia ka marrê zjarr bombula e gazit në banesë. Në përpjekje për të shuar zjarrin shtetasi  F. L. 62 vjeç,  ka pësuar djegie të rënda, i cili po dërgohet për mjekim më të specializuar në Spitalin e Traumës Tirane.

Po kryhen veprimet me grup hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.”, njofton policia.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *