Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

Tjetër sùlm? I ndodh papritur të gjithë përdoruesve të Whatsappit, çfarë po bëhet me aplikacionin gjigant të mesazheve

Rrjeti social Whatsapp ka problem në të gjithë botën, por vetëm në versionin Web. Disa minuta më parë, të gjithë përdoruesit u çloguan nga aplikacioni, ndërkohë që në versionin në cellular vazhdon të funskionojë si më parë.

Kjo problem mund të jetë për shkak të ndërprerjes në serverin e tyre. Përvec se janë cloguar, askush nuk mund të hapë rrjetin social në versionin Web pasi nuk i njeh kodet QR.

Mund të jetë edhe parandalim ndaj një sùlmi në shërbimin e tyre në internet sepse hakerat mund të vjedhin të dhënat e përdoruesve përmes kësaj ndërprerjeje. WhatsApp është në pronësi të Facebook, i cili disa kohë më parë u përfshi në një skándal ku u vòdhën të dhënat e miliona përdoruesve të rrjetit social.

Nuk dihet nëse rasti i sotëm është parandalim i një skándali të ngjashëm apo gjithçka ka rënë në dorë të hakerave. (A.M/Faxweb.al)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *