AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“I dhashë 30 mijë lekë”, zbërthehet njohja e Albert Nushit me Fredi Alizotin. Çfarë ndodhi në Gjykatë

Po mbahet ditën e sotme seanca për çështjen ‘’Babale”, ku ka dëshmuar dhe ish-drejtori i Policisë së Fierit Albert Nushi, si dhe Erzen Breçani. I pranishëm në sallën e gjyqit ishte dhe Fredi Alizoti.

Albert Nushi deklaroi se pas telefonatës së Alizotit është kthyer nga rruga e ka marrë në makine dhe donte ta çonte në Prokurorinë e Fierit. “Por më thanë që Alizoti ka një çështje të hapur në Tiranë, e solla në Tiranë dhe pasi doli nga prokuroria i kam dhënë 30 mijë lekë. Jam njohur me Alizotin për shkak të detyrës. Me Alizotin nuk kam biseduar më shumë se 3 herë”, deklaroi Nushi.

Ndërkohë nga ana tjetër, Erzen Breçani ka deklaruar se me Veliun dhe Alizotin është njohur në selinë e PD-së ku ky i fundit i kishte thënë se donte t’i komunikionte diçka.

Ndërsa me Veliun ishte takuar në kafen e PD-së i cili i kishte kërkuar para pasi kishte djalin pa ngrënë dhe të sëmurë, ndërkohë që ka shtuar se i kishte dhënë 40 mijë lekë.

“Me Alizotin dhe Albert Veliun jam njohur në selinë e PD-së. Alizoti më tha se donte të më komunikonte diçka dhë se ishte i futur nga pala tjetër. Nuk e dija për çfarë bëhej fjalë dhe i thashë që as dua t’ia di. Edhe me Veliun jam takuar në kafen e PD-së, më ka kërkuar lekë se kishte djalin pa ngrënë dhe të sëmurë, i kam dhënë 40 mijë lekë”, tha Breçani

Për të dëshmuar për dosjen “Babalja” ishin ftuar edhe Besim Hajdarmataj, Enkelejd Alibeaj, Ylli Rakipi por që nuk u paraqitën.

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *