FlashSportTe FunditTe Gjitha

I dha lamtumirën Kombëtares, Cana tregon nëse do t’i futet politikës

Ish-kapiteni Lorik Cana pas largimit nga kombëtarja shqiptare në një intervistë në emisionin ‘Opinion’ ka treguar nëse ka patur ooferta nga polika edhe nëse ka ndërmend t’i futet ploikës.

Cana ka thënë se nuk ka patur oferta të tilla dhe se “qoftë këtu, qoftë në Kosovë. Unë mundohem që të jap një kontribut për shoqërinë”, thotë Cana.

“Jo jo, ka pasur oferta të tilla, qoftë këtu, qoftë në Kosovë. Unë mundohem që të jap një kontribut për shoqërinë. Njerëzit në vendin tonë deri diku janë edhe fatalistë, e thonë që nëse do me ndryshu diçka duhet të jesh në politikë, por unë mundohem të sensibilizoj të ndryshojë, përveç kontributit tim në fushe do mundohem ta jap ndihmën time nëpërmjet fondacionit tim për fëmijët, e ndërsa personale do të ri në botën e sportit dhe kjo do të jetë pjesa ime e profesionit”, tha ai.

Kujtojmë që Cana i dha lamtumirën kombëtares shqiptare pas ndeshjes në stadiumin ‘Loro Boriçi’ me kombëtaren italiane.

(S.SH/Shuplaka)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.