Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashTe FunditTe Gjitha

I dënuar nga gjykata e Milanos për drogë, arrestohet 35-vjeçari në Kavajë

Në prangat e policisë së Kavajës ka rënë një 35-vjeçar pasi rezultonte i dënuar nga gjykata e Milanos me masën e sigurisë “arrest me burg” për veprën penale:“Trafikim i paligjshëm i lëndëve narkotike “substancave psikotrope”. Nga policia është arrestuat Xhaferr Kita. 

DETAJE:

Policia ka njoftuar se vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar dhe ndërkombëtar.

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, Seksioni i Kërkimit pranë Sektorit të Forcës së Posaçme të Operacioneve Speciale dhe Kërkimit, në sajë të informacioneve që dispononin dhe punës së mirëorganizuar, pas kontrollit të ushtruar në banesë në fshatin Kryemëdhej (Kavajë), kanë bërë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasit : – Xhaferr Kita, 35 vjeç, banues në fshatin Kryemëdhej Kavajë.

Ndalimi i tij është bërë i mundur pasi ky shtetas është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma në datë 26.04.2016, pasi Gjykata e Hetimeve Paraprake Milano (Itali ) me vendimin e datës 01.04.2016 ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg për veprën penale “Trafikim i paligjshëm i lëndëve narkotike “substancave psikotrope”, parashikuar nga nenet 110 të Kodit penal italian dhe nenet 73 paragrafi 1 i ligjit 309/1990.

Maksimumi i dënimit është deri në 20 vjet burg. Ky shtetas u shoqërua në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë për veprime të mëtejshme. Ndërkohë që nga shërbimet e policisë po vazhdon puna për sekuestrimin e pronave dhe aseteve pasurore që disponon. (J.V/Shuplaka)

 

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.