Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

I dënuar në Itali për trafik droge, arrestohet 40-vjeçari me dy emra në Qafë Thanë

Në prangat e policisë së Korçës ka rënë një 40-vjeçar pasi ishte i  shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge. Në prangat e policisë ka rënë  Ermal (Edmond) Brahimaj, 40 vjeç, banues në Fier. Ai rezulton i dënuar  në Itali në vitin 2008 për veprën penale “Pjesëmarrje në organizatë kriminale për trafikimin e lëndëve narkotike”.

DETAJE:

Sipas të dhënave zyrtare shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare në Qafë-Thanë, bënë arrestimin provizor të shtetasit Ermal (Edmond) Brahimaj, 40 vjeç, banues në Fier.
Dje Brahimaj është paraqitur në hyrje të Republikës së Shqipërisë.

Gjatë verifikimit të dokumentacionit të tij në sistem, shtetasi i mësipërm rezultoi i shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi autoritetet gjyqësore italiane kane lëshuar urdhër arrestin nr 19089 datë 24.10.2008 si dhe kanë caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Pjesëmarrje në organizatë kriminale për trafikimin e lëndëve narkotike” parashikuar nga Kodi Penal Italian.

Për veprime të mëtejshme u njoftua ZQK Interpol Tirana me qëllim ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë. (J.V/Faxweb)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.