Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Humbi punën dhe ngeli pa shtëpi nga Covid/ Rrëfimi prekës i amerikanit që jeton poshtë urës

Një burrë i pastrehë në Shtetet e Bashkuara që jeton nën një urë ka treguar historinë e hidhur se si shpërthimi i coronavirusit e la atë pa punë dhe pa shtëpi.

Sipas medieve të huaja, Eric Phillip Gordon fle në makinën e tij Ford Expedition SUV, që qëndron i parkuar nën një urë në Houston Teksas, pasi humbi punën e tij si agjent i shitjes për gjatë muajit mars për shkak të pandemisë.

Ai është një nga shumë njerëz që jeton në qytetin e improvizuar me tenda ndërsa numri i të pastrehëve rritet në të gjithë SHBA-në për shkak të coronavirusit.

“Ne dikur shihnim njerëz të pastrehë derisa u bë pothuajse një klishe”, shpjegoi Eric. “Pasi humba punën dhe shtëpinë tani jetoj në makinën time, poshtë një ure, në Houston”, rrëfen ai.

“Jam shumë i trishtuar. Jam i izoluar dhe gjendëm i vetëm”, thekson amerikani.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *