AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Humbi jetën rrugës për tek resorti që po ndërtonte, kush është i riu që sapo ishte kthyer nga emigrimi (Emri+Foto)

Një aksident fatal është regjistruar mesditën e sotme në fshatin Mashtërkor të Mirditës ku për pasojë ka ndërruar jetë një i ri për të cilin Faxweb.al mëson se quhet Alfred Gjeta (Marku).

Viktima nga Oroshi ka qenë duke ecur me mjetin e tij tip fuoristradë teksa makina e tij ka dalë nga rruga duke përfunduar në lumë, teksa mësohet se ishte nisur në fshatin ku po punonte në ndërtimin e një resorti turistik.

Mësohet se ai banonte në Durrës ndërsa kishte nisur një projekt në vendlindjen e tij pas kthiimit nga emigrimi ndërtimin e një resorti turistik.

“Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur mesditën e sotme në fshatin Mashtërkor, Orosh, Mirditë, ku automjeti tip “Fuoristradë ML”, ka dalë nga rruga, ku për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i mjetit, ende i pa identifikuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes si dhe identifikimin e shtetasit të aksidentuar”, shkruhej në njoftimin e Policisë.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Konferenca e Donatorëve mblodhi 1.15 miliardë euro për rimëkëmbjen e Shqipërisë pas tërmetit. Mendoni se do të shkojnë te njerëzit në nevojë?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *