Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Heqja e taksës, si e pritën serbët vendimin e Kurtit

Mediat serbe e kanë quajtur triumf vendimin për heqjen e taksës nga Republika e Kosovës.

Gazetat beogradase, “Danas”, “Kurir”, “B92”…etj, kanë vendosur në ballinat e tyre fotografinë e kryeministrit kosovar, Albin Kurti

Ky i fundit, në një konferencë  për media, konfirmoi se me 15 mars 2020, do të hiqet tarifa për lëndën e parë që importohet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina.

“Kjo si shenjë e vullnetit të mirë dhe gatishmërisë sonë për fillim të zgjidhjes së mirëfilltë të mosmarrëveshjeve ekonomike, tregtare dhe politike me Serbinë”, ka deklaruar ai.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *