AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Haradinaj flakë për flakë me Thaçin: Kufijtë nuk preken, janë rezultat lufte

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nodhet në një vizitë zyrtare në Vlorë, ku eshte pritur nga kryebashkiaku Dritan Leli.

Nga qyteti bregdetar kryeministri i Kosovës nuk ka lënë pa përmendur temën e kufijve i cili ka deklaruar se kjo temë është e papranueshme për të.

”Kufijtë janë rezultat i një epilogu lufte dhe ato nuk mund të lëviznin me fjalë. Për mua është e papranueshme kjo temë diskutimi”, është shprehur ai.

(E. V/Faxweb..al)

 

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.