Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Hapja e transportit/ Rama jep përgjigjen e fundit për çmimin e biletave: Nga 1 janari pagesa elektronike

Kryeministri Edi Rama ka ndaluar që të merret vendim për rritjen e çmimit të biletës për transportin urban dhe ndërurban, i cili do të nisë të hënën më 15 qershor.

Njoftimi i Ramës: Të hënën 15 qershor rinis shërbimi i transportit urban dhe ndërurban, sipas protokollit të miratuar të sigurisë shëndetësore.

Qeveria do ta mbështesë këtë sektor përmes: – njohjes si shpenzim të zbritshëm të 100% të konsumit të naftës; -zero taksa dhe po ashtu zero tarifa vendore deri në 31 dhjetor 2020.

Brenda 2020 do të kryhet reforma e plotë ligjore/fiskale e sektorit dhe në 1 janar 2021 do të nisë zbatimi i saj me biletën elektronike si hap i parë. Ndalohet kategorikisht rritja e çmimit të biletës për qytetarët.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *