Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Të mbyllura që më 17 mars, ja kur pritet të rihapen kazinotë

Në Nevada të Sheteteve të Bashkuara të Amerikës pritet që kazinotë të rihapen më datë 4 qershor. Guvernatori i Nevadas, Steve Sisolak njoftoi se se Bordi i Kontrollit të Lojërave do të marrë një vendim përfundimtar në mbledhjen që do të mbahet të marten e ardhshme.

Në një postim në Twitter , guvernatori tha se rihapja do të bëhet duke vlerësuar tendencat e fundit të situatës së koronavirusit. Aktualisht, shteti është në fazën e parë të planit të rihapjes së tij, dhe Sisolak thotë se ai pret që të martën të ketë një datë për fazën e dytë të rihapjes.

Kazinotë e Nevadas janë mbyllur që nga 17 Mars. Shumë kazino tashmë kanë njoftuar se kanë marra masa për sigurinë shëndetësore që pritet të hujnë në fuqi kur të nis rihapja e tyre. Ndërkohë Wynn Las Vegas njoftoi të Premten se do të rihapë pesë nga restorantet e saj më 29 maj.

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *