Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Hapi lokalin duke thyer urdhërin, tjetër gjobë 10 milionëshe (Gjobiten edhe 9 klientë)

Inspektoriati i Shtetëror i Shëndetit në Gjirokastër gjatë mbrëmjes së somte konstatoi dhe u mor masa administrative për pronarin e një ‘Bar-cafe’ shtetasin me iniciale T.S.

Ai kishte hapur lokalin në kundërshtim me urdhërat që janë në fuqi ndërsa është gjobitur me  1 milionë lekë të reja 910 milionë të vjetra) ndërsa janë  gjobitur me nga 10 mijë lekë të reja edhe 9 klientë që ndodheshin brenda.

Ditën e sotme inspektorët e terrenit kanë konstatuar rihapjen e një subjekti “bar kafe” për të disatën herë në qytetin e Pogradecit.

Pas shumë paralajmërimeve burime bëjnë me dije se sot subjekti është gjobitur në masën 10 milionë lek të reja ose 100 milionë të vjetra.

Gjithashtu janë gjobitur 10 shtetas në masën 10 mijë lekëve të reja që u gjetën në lokal.

Përgjatë ditëve të fundit një sërë biznesesh janë ndëshkuar nga autoritetet pasi nuk kanë zbatuar urdhërat dhe udhëzimet ndërsa rasti në fjalë përbë një nga penalitetet më drastike për shkelje të ngjashme.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *