Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Rritja e kriminalitetit në vend në kohën e pandemisë, Hajdarmataj: Policia po merret me punë dytësore, duhet të parandalojë krimet

Ish-drejtues i policisë së Shtetit Arben Hajdarmataj në një interviste në ‘skype’ për Fax Neës foli në lidhje me situatën e krimit në vend, ku së fundmi janë rregjistruar shumë ngjarje kriminale.

Hajdarmataj tha se fokusi i policisë, në këtë kohë është zhvendosur në punë dytësore, ndërkohë që policia e shtetit duhet të ketë objektiv parandalimin e krimeve.

“Faktorët që ndikojnë, mendoj se ka shumë faktorë ndër më kryesorët unë do të rendis, mosvëmendja e policisë së shtetit në këto momente për sa i përket parandalimit të gjithë llojëve të krimeve që mund të jenë vrasjet, trafiqe të ndryshme. Policia aktualisht nuk e ka vëmendjen e plotë për të bërë të mundur parandalimin e krimit në përgjithësi.

Fokusi i policisë së shtetit këto kohë pandemie që për mendimin tim është I gabuar është drejtuar në postblloqe, po merret me një punë dytësore. E ka lejen se ka lejen, do shkoj në punë nuk do shkoj, po merret me një punë dytësore. Por mendoj se objektivi kryesor i policisë së shtetit është parandalimi një ngajrje kriminale.

Mund të themi se kemi pasur një ulje të aktivitet kriminal, në kuptimin e aktivitetit në dukje, por sipas mendimit tim edhe gjatë periudhës së pandemisë, mendoj se grupet kriminale kanë punuar kanë hartuar planet e tyre kriminale që në çdo mënyrë të hartojnë planet e tyre krimanile. Vrasja e dy vëllezërve në Durrës është e mirëmenduar dhe kriminale. Kanë menduar momentin e vrasjes, ato që kanë kryer këtë krim dhe në asnjë moment nuk kanë qendruar në qetësi por kanë bërë të mundur që të realizojnë vrasjen.”- tha Hajdarmataj.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.