AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Gur dhe kapsolla kundër KZAZ-ës së Kavajës, policia përdor gaz lotsjellës

Janë rritur sërish tensionet mes protestuesve, qytetarë dhe simpatizantë të Partisë Demokratike, dhe forcave të policisë.

Sipas informacioneve protestuesit janë munduar të dëmtojnë KZAZ-në nr. 42 në Kavajë duke e sulmuar ambjentin me kapsolla dhe gur, gjë që ka bërë që situata të tensionohet.

Bëhet me dije se është përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit, por duket se numri i lart i tyre ka bërë që protestuesit të mos tërhiqen. Sipas informacioneve nga venngjarja mbi protestue4sit është ushtuar dhunë.

Në terren, në KZAZ nr.42 në Kavajë ndodhen dhe forcat e FNSH.

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.