Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Guardiola me fjalë të mëdha për teknikun legjendë: E admiroj!

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, ka folur për sfidën e kthimit të Champions Leagues kundër Real Madridit. Numri një i stolit të anglezëve fitoi me rezultatin 1-2 në Bernabeu, por madrilenët prej atij momenti u rritën shumë dhe fituan kampionatin.

“Do të më pëlqente shumë të luaja me të, por kemi qenë në kombëtare të kundërta dhe kam luajtur kundër tij. E admiroj dhe jam i lumtur për suksesin e tij, pavarësisht se është me Real Madridin.

“Është mirë për futbollin që njerëz të tillë të kenë sukses, në kohë të mira dhe të vështira. Ai ka fituar 3 Champions League radhazi dhe i mori dy tituj Barcelonës, skuadrës që ka dominuar La Ligan në 10 vitet e fundit”, – tha ai.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *