Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

“Los Blancos”, shkátërrohet grupi shqiptar i tráfikut të drògës, sèkuestrohen tonelata kòkainë e miliona euro

Një superaksion antidrògë i koduar “Los Blancos” është èkzekutuar gjatë natës së shkuar në Itali e në disa shtete të tjera duke çuar në shkátërrimin e një grupi tráfikantësh shqiptarë, i konsideruar lider në tráfikun e drògës.

Operacioni ka përfshirë rajonin e Toskanës, disa qytete italiane si dhe disa vende të tjera, raportuan mediat lokale. Me urdhër të Prokurorisë së Firenzes janë èkzekutuar me dhjetëra urdhër-árreste e janë sèkuestruar tonelata kòkainë e miliona euro. Grupi kriminal shqiptar konsiderohej kartellinder në tráfikun e kòkainës në Europë.

Rreth orës 11:00 pritet të mbahet në Gjykatën e Firenzes një konferencë për shtyp ku do të zbardhen detajet e opèracionit.

Opèracioni u zhvillua në koordinimin e Europol e Eurojust në bashkëpunim me Antimáfian italiane, Drejtorinë Antidrògë e autoritetet po.licore holandeze.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *