Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

Grupi A/ Partizani eliminohet nga Besëlidhja, festojnë Vllaznia, Tirana dhe Teuta

Ditën e sotme janë zhvilluar takimet e kthimit të vlefshme për fazën e 1/8-ve të Kupës së Shqipërisë.

Në Grupin A, Partizani nuk ia ka dalë të përmbysë Besëlidhjen. Pavarësisht triumfit 3-1 në sfidën e sotme, skuadra e Sormanit është eliminuar, për shkak të humbjes 3-0 në sfidën e parë.

Një kualifikim mjaft emocionues edhe për Vllazninë, që arriti të triumfonte ndaj Flamurtarit me rezultatin 0-2. Sfida e parë u mbyll në barazim 2-2, ndërkohë në takimin e kthimit kanë triumfuar shkodrënët.

Në 2 sfidat e tjera, Teuta dhe Tirana nuk kanë falur, duke triumfuar edhe në sfidat e kthimit, teksa kanë kaluar në turin çerekfinal pa shumë vështirësi.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *