AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Gripi në Kosovë shkakton viktima, ndërron jetë i moshuari

Një person ka ndërruar jetën në Kosovë si pasojë e gripit.

Sipas Klinikës Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, një i moshuar ka gjetur vdekjen pasi është shfaqur në spitale me shenja gripi.

Megjithatë, mediat kosovare shkruajnë se ai vuante edhe nga sëmundje të tjera.

Që nga tetori i vitit 2019 dhe deri në dhjetor janë paraqitur në spital me shenja gripi 12 mijë e 331 qytetarë dhe 2 mijë e 40 raste me infeksion respirator akut. Mjekët ju bëjnë thirrje qytetarëve që të marrin masa për t’u mbrojtur nga gripi.

Fjalët Kyce

Një person u rrëmbye në Kamzë në mesditë, në sytë e shumë dëshmitarëve. Sot, pas 11 ditësh policia raporton se ai ka vdekur ditën e pengmarrjes, por nuk po i gjejnë trupin. Çfarë mendoni?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *