Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Covid-19/ Greqia merr vendimin për masat kufizuese, ja në cilën listë përfshihet Shqipëria

Greqia ka shtyrë masat kufizuese me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Turqinë. Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se vendimi për shtyrjen e masave mbetet në fuqi deri më 12 Tetor.

Shqipëria përfshihet ende në listën e shteteve që Greqia ia ndalon kalimin pa limit për shkak të koronavirusit, ndërsa do të vijojë rregulli i mëparshëm me 300 qytetarë që lejohen të kalojnë nga Kapshtica brenda 24 orëve dhe 750 nga Kakavija, me test negativ PCR për COVID-19, vërtetim të përkthyer dhe formularin PFL grek.

Ndërkohë në Greqi, probleme të mëdha ka rajoni i Atikës, dhe shpërthimet e infektimeve nga COVID-19 janë në kryeqytet, Athinë.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *