Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Greqia hap kufijtë për 29 vende për pushimet verore, mes tyre edhe Shqipëria (LISTA)

Nga data 15 qershor, Greqia do të hapë kufijtë për turistët e 29 vendeve që dëshirojnë të bëjnë pushime. Ndër shtetet që janë pjesë e listës përfshihet edhe Shqipëria dhe vendet e tjera të Ballkanit.

Bazuar në njoftimet përkatëse nga Ministria e Turizmit, lista përfshin: Shqipërinë, Australinë, Austrinë, Maqedoninë Veriore, Bullgarinë, Gjermaninë, Danimarkën, Zvicrën, Estoninë, Japoninë, Izraelin, Kinën, Kroacinë, Qipron, Leros Libaninë, Lituaninë, Maltën, Malin e Zi, Zelandën e Re, Norvegjinë, Korenë e Jugut, Hungarinë, Rumaninë, Serbinë, Sllovakinë, Slloveninë, Republika e Re, Finlandën.

Të gjithë turistët do të ekzaminohen, ndërsa për të gjithë të tjerët rregullat ekzistuese ende zbatohen. Lista do të zgjerohet duke filluar nga 1 korriku. Në çdo rast, monitorimi dhe vlerësimi epidemiologjik do të jetë i vazhdueshëm.

Lista u formua pas studimit të profilit epidemiologjik të vendeve të origjinës së turistëve dhe pasi morën parasysh njoftimet e djeshme të Agjencisë Evropiane të Sigurisë së Ajrit (EASA), si dhe propozimin përkatës të Komitetit të Sëmundjeve Infektive

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close