AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Greqi /Vidhte në depo ndihmat e viktimave të zjarrit, arrestohet 37-vjeçari shqiptar

Një 37- vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e djeshme nga policia greke,  pasi vidhte në një depo grumbullimi ushqimin e viktimave të zjarrit

Në një palestër të mbyllur në Nea Makri, ai kishte bashkëpunuar me një 49-vjeçar grek, i cili është shpallur në kërkimë nga policia.

Mësohet se 37-vjeçari është arrestuar nga oficerë të policisë  (DIAS Group) brenda në depon ushqimore duke vjedhur, ndërsa jashtë në makinën e tij të stacionuar policia gjeti dhe konfiskoi dy kuti me biskota dhe konservash. Shqiptari menjëherë është derguar në Prokurorin e Athinës.

(E.V/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *