Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashRajoniShëndetiTe FunditTe Gjitha

Greqi/ Shkon në 20 numri i viktimave nga COVID-19, 48 raste të reja në 24 orë, 743 raste në total

Ka arritur në 20 numri i p[ersonave që kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në Greqi ndërsa numri i të infektuarve ka arritur në 743. 20 vdekjet nga koronavirusi në Greqi u raportuan nga Sotiris Tsiodras.

Në 24 orët e fundit rastet e reja – të konfirmuara janë 48 dhe çështjet totale 743. Aktualisht, 134 qytetarë janë në spital, 60% e të cilëve janë burra, raporton Kathimerini, transmeton Faxweb.al.

Nga 134 pacientë të shtruar në spital, 45 janë intubuar në ICU, me një moshë mesatare 69 vjeç. Të gjithë kanë sëmundje themelore ndërsa mosha mesatare e 20 viktimave që vdiqën është 75 vjeç.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.