Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Helikopteri i NATO-s rrëzohet në Greqi, 6 pasagjerë të zhdukur

Rreth orës 9 të mbrëmjes mediat greke raportonin për një helikopter të NATO-s ishte zhdukur në zonën Kefalonias, në Greqi, nga radari rreth 85 km larg dhe në zonën FIR të Romës.

Helikopteri i përket forcës së fregatës kanadeze Fredericton nga e cila ishte ngritur dhe po patrullonte dhe i përket forcës detare të përhershme të SNMG2 të NATO-s. Sipas raportit, gjashtë persona ishin të humbur në helikopter.

Janë gjetur edhe mbeturinat e helikopterit nga anijet italiane dhe ato të NATO-s që po kërkojnë vendin. Siç është raportuar, nuk është kërkuar ndihmë nga autoritetet greke, të cilët, megjithatë, janë në gatishmëri të ofrojnë të gjithë ndihmën e mundshme sa herë që kërkohet.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *