Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

FOTO/ Arréstohen 5 shqiptarë, mes tyre kreu i grupit të tráfikut të kókainës. Ku e kishin fshéhur lëndën nárkotike me vlerë 180 mijë euro

Pesë arréstime për trafik kokainë në janë bërë në Mykonos të Greqisë. Sasitë e kokáinës u tráfikuan në Mykonos nga një rrjet shumë anëtarësh, i cili u çmontua nga Pólicia Helenike, pas një operacioni të kryer në 24 orët e fundit në “ishullin e erërave”, gjatë të cilit u arréstuan pesë persona.

Këta janë të gjithë me origjinë shqiptare, mes tyre një 40-vjeçar për të cilin thuhet se është “udhëheqësi” i grupit kríminal. Siç u njoftua edhe më herët, u kónfiskuan gjithsej 773 gramë kókainë e pandryshuar, një sasi që u fsheh me kujdes në “pjesën e pasme” të një sobë elektrike, në parkingun e një ndërmarrje transporti

Pólicia vlerëson se sasia përfundimtare që do të përfundonte në treg tejkalon 1.5 kg, duke sjellë në qark një fitim të vlerësuar në 150 deri në 180,000 euro.

Oficerët e pólicisë morën pjesë në operacionin për arréstimin e anëtarëve të dyshuar të orgánizatës kríminale me ndihmën e Rojes Bregdetare të Autoritetit Portual të Mykonos. Është paraprirë nga një hétim disa muajsh nga pólicia e Sigùrimit të Selanikut, e cila arriti kulmin në mëngjesin e së enjtes, shkruajnë mediat e vendit fqinj.

Gjatë kontrolleve të kryera në shtëpitë ku të arréstuarit jetonin në ishull, u konfiskuan dhjetë telefona celularë, shuma 2350 euro, shënime të shkruara me dorë, etj. Të arréstuarit janë dërguar në Prokurorinë Publike të Siros.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *