Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Tèntoi ta grábiste, ky është 31-vjeçari shqiptar që gòditi me thíkë të moshuarin grek

Një 31-vjeçar shqiptar ka dalë para gjykatës në Greqi pasi akuzohet për plagosjen e një shtetasi grek teksa po tentonte të grabiste biznesin e tij.

Mësohet se i riu është arrestuar të premten e kaluar ndërsa referuar mediave të shtetit fqinj, bëhet me dije se ai qëndroi sot për rreth dy orë në zyrën e Prokurorit dhe hetuesit, ndërkohë që u shty për të premten afati i kërkimit të faljes.

Shqiptari akuzohet për ‘vrasje në tentativë, me qëllim grabitjen’, si dhe për ‘shkelje ligjore për armët dhe të huajt’. 31-vjeçari  u paraqit në seancë pa avokat në seancën ndaj tij, ndërkohë që pritet që një anëtar i Avokatisë së Lamisë të emërohet për ta mbrojtur.

Arrestimi i shqiptarit, emri it ë cilit nuk është bërë i ditur, ka ndodhur në zonën e Bashkisë Kamenon Vourla, në Agnanti ku edhe qëndronte i fshehur.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *