Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashJetë dhe stilTe FunditTe Gjitha

Mjaft gjykuat gratë që nuk i japin gji foshnjave; Të gjitha arsyet i keni më poshtë

Disa gra vendosin të mos ushqejnë me gji fare për arsye nga më të ndryshmet ose thjesht sepse nuk duan. Bright Side tregon rastet e disa prej grave që kanë marrë këtë vendim:

Disa kushte mjekësore mund të parandalojnë që një nënë të prodhojë qumësht. Disa gra kanë thithka të sheshta, të cilat gjithashtu mund ta bëjnë gji dhënien më të ndërlikuar. Ka të porsalindur që nuk mund të thithin gjirin për shkak të një gjendjeje të quajtur “lidhja e gjuhës”, e cila kufizon lëvizjet e tyre të gjuhës.

Disa gra përjetojnë ankth ose depresion pas lindjes, dhe ushqyerja me gji është shumë e rëndë për to. Të tjerët mund të ndjehen jo mirë mendërisht kur ushqejnë me gji ose thjesht kur mendojnë për të, kështu që ata mund të vendosin të mos e bëjnë atë.

Ndodh që dhe fëmija nuk pranon ushqyerjen me gji. Kjo mund të jetë për shkak se foshnja ka lindur para kohe dhe ka kaluar shumë kohë në inkubator, ose nëna vetë ka patur ndërlikime dhe ka qënë e pamundur . Ka edhe arsye të tjera që kjo mund të ndodhë, si për shembull nëse mamasë i është dhënë ilaç pas lindjes.

Arsye të tjera mund të jenë dhe dëshira për të ardhur në formën e mëparshme, detyrimet për të nisur punën shumë herët, etj.

Nëse një grua zgjedh të ushqejë me gji, ajo është e vetmja që mund ta marrë atë vendim. Kështu që sa herë që foshnja është e uritur, ajo duhet të jetë gati dhe asnjë i afërm tjetër nuk mund të zërë vendin e mamasë kur ajo është e lodhur. Dhe pompimi i qumështit është gjithashtu një proces që merr shumë kohë.

Kështu që mjaft gjykuat çdo grua që merr një vendim si ky më sipër!

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.